Стаття 5.3.1.
Місто має власний бюджет, який розробляється, затверджується і виконується органами міського самоврядування самостійно, в межах їх повноважень.
Будь-яке втручання в розробку, затвердження і виконання міського бюджету органів державної влади або органів місцевого самоврядування інших територіальних громад не допускається за винятком випадків, передбачених чинним законодавством.
Стаття 5.3.2.
Бюджет міста складається з поточного бюджету і бюджету розвитку.
Стаття 5.3.3.
Кошти поточного бюджету спрямовуються на фінансування установ і закладів, що утримуються за рахунок бюджетних асигнувань, і не належать до бюджету розвитку.
Стаття 5.3.4.
Кошти бюджету розвитку спрямовуються на реалізацію програм соціально-економічного розвитку міста, пов'язаних із здійсненням інвестиційної та інноваційної діяльності, а також на фінансування субвенцій та інших видатків, пов'язаних з розширеним відтворенням.
Стаття 5.3.5.
В доходи міського бюджету зараховуються:
- місцеві податки і збори, крім винятків, передбачених законодавством;
- надходження від закріплених законодавством окремих загальнодержавних податків або їх частини, відповідно до нормативів, затверджених у встановленому законодавством порядку;
- фінансові ресурси (дотації, субсидії, субвенції та інші трансферти), передані місту з Державного бюджету безпосередньо або розподілені через обласний бюджет;
- фінансові ресурси, передані місту з Державного бюджету для здійснення визначених законодавством повноважень виконавчої влади;
- частина доходів від приватизації майна, яке знаходиться в комунальній власності;
- надходження від міських позик і лотерей;
- надходження від оренди цілісних майнових комплексів, що належать до комунальної власності міста;
- прибуток підприємств, що перебувають у комунальній власності міста (або частка прибутку, визначена рішенням міської ради);
- штрафи і відшкодування за екологічні збитки;
- інші кошти, отримані від господарської діяльності органів міського самоврядування;
- інші надходження, передбачені законодавством.
У дохідній частині міського бюджету кошти, необхідні для здійснення самоврядних і наданих законодавством окремих повноважень органів виконавчої влади, виділяються окремо.
Міський бюджет повинен бути достатнім для виконання функцій міського самоврядування та наданих законодавством окремих повноважень органів виконавчої влади та забезпечення населення послугами не нижче рівня мінімальних соціальних потреб.
З метою збалансованості міського бюджету міська рада може встановлювати граничний розмір його дефіциту.
Стаття 5.3.6.
Видаткова частина міського бюджету окремо передбачає видатки поточного бюджету і видатки бюджету розвитку.
Видатки поточного бюджету окремо передбачають видатки, пов'язані із виконанням самоврядних повноважень, і видатки, пов'язані з виконанням делегованих законом повноважень органів виконавчої влади.
Стаття 5.3.7.
Доходи міського бюджету, отримані додатково при його виконанні, а також суми перевищення доходів над видатками, що утворилися внаслідок збільшення надходжень до бюджету або економії у видатках, вилученню не підлягають, крім випадків, передбачених законодавством. Рішення про використання таких коштів приймається міською радою.
Міська рада може приймати рішення щодо вкладання вільних коштів (отриманих способами, передбаченими частиною першою цієї статті) в акції, цінні папери тощо.
Стаття 5.3.8.
Міський бюджет повинен передбачати резервний фонд, який використовується міським головою без попереднього погодження з міською радою для фінансування непередбачених видатків, в установленому порядку.
Видатки резервного фонду включаються до звіту про виконання міського бюджету.
Стаття 5.3.9.
Контроль за виконанням бюджету здійснює міська рада.
Контроль за використанням коштів міського бюджету відповідними підприємствами, організаціями і установами здійснює виконавчий комітет.
Глава 5.4. Позабюджетні (цільові) і валютні фонди.
Стаття 5.4.1.
Міська рада може утворювати позабюджетні (цільові) і валютні фонди та визначати порядок використання коштів цих фондів у відповідності до законодавства.
Порядок формування та використання коштів позабюджетних (цільових) і валютних фондів визначається відповідними положеннями, які затверджуються рішенням міської ради.
Стаття 5.4.2.
До позабюджетних (цільових) фондів можуть за рішенням міської ради включатися:
- добровільні внески і пожертви фізичних і юридичних осіб;
- штрафи, які сплачуються підприємствами за отримання необґрунтованого прибутку, в установленому порядку;
- штрафи за адміністративні правопорушення;
- інші надходження.
Стаття 5.4.3.
До валютних фондів можуть за рішенням міської ради включатися:
- добровільні і благодійні внески і пожертви фізичних і юридичних осіб в іноземній валюті та іноземними цінними паперами;
- відрахування від прибутків в іноземній валюті підприємств, організацій та установ, що перебувають у комунальній власності міста.
Стаття 5.4.4.
Кошти позабюджетних (цільових) фондів перебувають на окремих банківських рахунках і не можуть бути вилучені. Вони використовуються міським головою у порядку, визначеному міською радою.
Кошти валютних фондів використовуються виключно за рішенням міської ради.